logo
Дайджест новин України та світу. Економіка та бізнес. 15 грудня 2022 - 15 січня 2023 р.
Дайджест новин України та світу. Економіка та бізнес. 15 грудня 2022 - 15 січня 2023 р.

Здавалося б лише вчора добігав до свого завершення 2022, а вже сьогодні позаду нас залишилася перша половина січня нового року. Український бізнес сміливо ввійшов у 2023, незважаючи на ракетні атаки й складну ситуацію в країні. Про те, з чим закінчили старий і зустріли новий рік – у нашому щомісячному дайджесті новин.

Зображення не існує
Київський міжнародний економічний форум 2022.

Всупереч ракетним обстрілам та відключенням електроенергії, у серці воєнного Києва відбувся Київський міжнародний економічний форум — і став найбільш унікальним за всі роки його існування. КМЕФ-2022 був присвячений стратегіям побудови нової, сучасної, конкурентоздатної країни в турбулентних глобальних умовах та пройшов під гаслом «Україна, яка перемагає». До форуму долучилися понад 700 учасників офлайн — представники влади, бізнесу, підприємці, інвестори, міжнародні партнери, а також 3600 учасників у рамках онлайн-трансляції.

Джерелоmmr.ua

Зображення не існує
Український сервіс каршерінгу Getmancar вийшов на ринок Грузії

Getmancar – український сервіс каршерінгу, створений у 2018 році, який має 130 000 зареєстрованих користувачів. Працює в Києві, Дніпрі, а також у декількох областях на заході України: Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Закарпатській і Волинській. У червні 2021 року Getmancar дозволив користувачам здавати своє авто в оренду, а в грудні запустив оренду електрокарів.

Застосунок працює у двох містах: Батумі та Тбілісі. «На кожні п’ять нових робочих місць створюємо додаткове робоче місце для українців – менеджерів середньої ланки й вище, які курують процеси. Ми продовжуємо працювати в Україні, плануємо й надалі розвивати сервіс і виходити на нові закордонні ринки», – CEO компанії Тарас Гетманський.

Джерелоthe village

Зображення не існує
У що готові інвестувати українські компанії під час війни

Вже 10 років український бізнес вчиться переживати масштабні потрясіння: від фінансової кризи у 2009 до коронавірусу у 2020. Сьогодення ж бізнесу – це ризики втрат даних чи зупинки процесів через екстрені відключення електроенергії та ракетні удари. Стагнація є недопустимою для української економіки, тому компанії ще весною почали автоматизувати свої процеси та адаптувати роботу до нових умов, щоби не зупиняти бізнес активність. Виклики воєнного часу потребують переосмислення процесів – не лише покупки генератора та старлінка.

Про потреби ринку та у що інвестували українські великі компанії протягом останнього року розповідає Євген Постольник, директор департаменту ІТ рішень Konica Minolta Ukraine.

Джерелоsostav.ua

Зображення не існує
«Новое время» змінило назву та лого

«Ми заснували НВ (Новое время) ще до анексії Криму, і ця назва вже давно не відповідає нашим цінностям. Ми завжди захищали та просували в Україні особисті й економічні свободи, прозахідні суспільні, політичні й економічні трансформації. Сьогодні ми більше не хочемо мати нічого спільного з мовою і культурою країни, яка є антиподом усього, у що ми віримо і за що боремося усі ці роки», — пояснив Віталій Сич, головний редактор проєкту.

Джерелоmmr.ua

Зображення не існує
У Києві найдорожче житло й ввели в експлуатацію найбільше квартир

Аналітики «ЛУН» підбили підсумки 2022 року на ринку нерухомості в Україні. При інвестиції в будівництво середня вартість найдешевших 1-кімнатних квартир у новобудовах зросла в гривні в усіх регіонах країни: Київ – 2,33 мільйона (+66%), Львів – 2,07 мільйона (+57%), Одеса – 1,54 мільйона (+70%). Подорожчання забудовники аргументують зростанням собівартості будівництва, дефіцитом будматеріалів і робочої сили.

Маркетинг-директор «ЛУН» Денис Суділковський вважає, що у 2023 році на Україну чекає етап «великого житлового будівництва». «Через війну й утрати в економіці житло стало менш доступним, а потреба в ньому значно гострішою. Можна вже стверджувати, що понад мільйон сімей в Україні потребує нового житла. Задовольнити цей попит лише вже збудованими квартирами неможливо: такої кількості квартир немає в продажу».

Джерелоthe village

Зображення не існує
Українці більше купують подарунки, ніж у Європі та США

Навіть після 10 місяців війни й погіршення економічної ситуації у країні українці продовжують активно дарувати подарунки близьким і рідним. Дані комплексного соціологічного дослідження Pace Panel, яке Publicis Groupe Ukraine провела разом із всесвітньо відомою дослідницькою компанією Global Web Index, показали, що 48% українців продовжують дарувати подарунки. І цей показник вищий, ніж у країнах Європи та США, адже у Чеській Республіці – 32%, в Іспанії – 30%, а у США – 21%. У передсвятковий різдвяний період на 5-7% зростає інтерес до таких покупок в інших країнах. Та він все одно не перевищує показник в Україні. При цьому, дані показують, що українці надають перевагу конкретним речам, у той час, як у США аж 20% обирає подарункові сертифікати.

Джерелоmmr.ua

Зображення не існує
У Києві відкривають перший офіційний магазин EcoFlow

«Це буде перший магазин у Європі та один із перших у світі», – зазначив Валерій Яковенко, співзасновник компанії DronUA, яка імпортує зарядні станції виробника. EcoFlow – це зарядні станції, від яких можуть живитися побутові прилади. На тлі відключень електроенергії побутові павербанки стали одним із найпопулярніших товарів, через високий попит більшість зарядних станцій доводиться чекати довше як два місяці з моменту замовлення. Коли саме відкриють магазин, поки що невідомо.

Джерелоthe village

Зображення не існує
Українська мережа ресторанів відкрила заклад на Канарських островах

Мережа ресторанів First Line, до якої входять такі київські заклади, як “Улюблений дядя”, “Життя чудових людей”, “Італійська редакція”, відкрила бістро на Канарських островах. Власники мережі розробили меню “з канарським акцентом”. Спочатку бістро буде працювати в час, коли люди традиційно вечеряють, з 19:00. Про подальші зміни у графіку повідомлять згодом.

Джерелоdelo.ua

Зображення не існує
Ринок праці пережив блекаути й увірвався у 2023 рік з відновленням на 50%

Повномасштабне вторгнення рф 24 лютого 2022 року спричинило найбільшу кризу на ринку праці України. До війни роботодавці розміщували на Work.ua щомісяця понад 100 000 вакансій. Вже у березні кількість пропозицій роботи впала в 15 разів. Відтоді місяць за місяцем ринок праці підіймався з колін й увійшов у 2023 рік, відновившись на половину від довоєнного рівня. Детально про динаміку вакансій, найбільш потрібних спеціалістів і посади з найвищими зарплатнями у статті.

Джерелоsostav.ua

Зображення не існує
"Нова пошта" відкрила перше вантажне відділення у Варшаві

Українці у Польщі за потреби зможуть відправляти в Україну та отримувати з України масивні відправлення до 1000 кг, а не тільки компактні посилки та документи. Це можуть бути як великі валізи з особистими речами, так і великогабаритна техніка у фабричному пакуванні, як-от нові генератори, акумулятори, зарядні станції, які наразі звільнені від мита та податку на розмитнення. Доставлення як завжди можливе до будь-якого вантажного відділення “Нової пошти” в Україні або ж на адресу отримувача.

Джерелоdelo.ua

Зображення не існує
Tesla знижує ціни на електрокари в Європі та США

Американська автомобільна компанія Tesla знизила ціни на свої електромобілі в США і Європі, слідуючи новій стратегії активного дисконтування, яку розробили після отримання прогнозів щодо скорочення продажів. Відсоток знижки у різних країнах відрізняється.

В компанії сподіваються, що запровадивши знижки, збільшать продажі попри песимістичні прогнози. Водночас деякі користувачі на онлайн-форумах Tesla скаржилися на те, що зниження цін поставило в невигідне становище клієнтів, які нещодавно купили їхній автомобіль.

Джерелоdelo.ua

Давайте працювати разомМи працюємо 5 днів на тиждень з 9:00 до 19:00 і передзвонимо вам при першій же можливості